دپارتمان ماساژ

دپارتمان ماساژ

انجام بیش از 30 نوع ماساژ حرفه ای (دارای مجوز از سازمان ورزش و جوانان و فدراسیون پزشکی خراسان)

ارتباط ماساژ و سلامت روان :

ماساژ درمانی و سلامت روانی :

طبیعی است که وجود درد در بخشی از بدن، روان ما را نیز به هم بریزد و برطرف شدن آن، به بهبود وضعیت روانی کمک می‌کند. گذشته از این، ماساژ بر روی بسیاری از مسائل روانی تاثیرگذار است. برای مثال ماساژ به بهبود کیفیت خواب، کاهش استرس، کاهش اضطراب، کاهش افسردگی، شکل‌گیری احساس امنیت، بهبود روابط زناشویی، بهبود رابطه والد-فرزندی و بسیاری مسائل دیگر کمک می‌کند. تا کنون در زمینه ارتباط میان ماساژ و سلامت روانی تحقیقات زیادی به انجام رسیده است؛ که این مقالات همگی به تاثیر ماساژ بر سلامت روان اذعان دارند. در ذیل توضیح مختصری در این رابطه خدمتتان ارائه می گردد.

ماساژ درمانی برای کاهش اضطراب و استرس :

تا حالا چیزی درباره هورمون‌های نشاط‌آور شنیده‌اید؟ درباره هورمون‌های ضد درد چطور؟ آیا همیشه ماده مخدر برای شما تداعی‌گر ماده‌ای پر خطر است یا به نظر شما امکان دارد که بدن به صورت طبیعی ماده‌ای تولید کند که به عنوان مخدر طبیعی بدن شناخته شود؟
احتمالاً بسیاری از شما تا حالا اسم هورمون اندورفین به گوش‌تان خورده است. هورمون اندورفین به عنوان مخدر طبیعی بدن شناخته می‌شود که اثرات شادی‌‌آور و ضد افسردگی دارد. این هورمون هم‌چنین در کاهش اضطراب، ارتقای خلق و خو، کاهش استرس و تعدیل انتقال تکانه درد نقش دارد. تعدیل انتقال تکانه درد به این معنی است که پیام‌های مرتبط با درد با شدت و تعداد کمتری به دستگاه عصبی مرکزی مخابره می‌شوند و نتیجتاً درد در ناحیه مورد ماساژ و به صورت عمومی در کل بدن کم‌تر می‌شود.
هورمون‌های دیگری که از طریق ماساژ ترشح می‌شوند عبارتند از سرتونین، سوماتواستاتین، دوپامین و اکسی‌توسین. این هورمون‌ها نیز در در مواردی مانند احساس نشاط و سرزنده بودن، کاهش درد، افزایش خواب عمیق، کمک به انقباض عضلات رحم مادر حین زایمان، کمک به شیردهی مناسب‌تر مادر، تقویت پیوند عاطفی مادر و فرزند، کاهش سوخت و ساز بدن و . . . نقش دارند.

ماساژ درمانی برای آرامش روانی :

احتمالاً شما نیز شنیده باشید که ریشه بسیاری از بیماری‌ها، در استرس و فشار روانی است. همچنین تداوم استرس در زندگی افراد باعث افزایش شدت بیماری یا ریسک آن می‌شود. این وضعیت نهایتاً منجر به تضعیف سیستم ایمنی بدن و ضعیف شدن در برابر بیماری‌ها می‌شود. جالب است بدانید ماساژ در این مقوله نیز به یاری شما می‌آید اما چگونه؟ واکنش به استرس توسط دستگاه عصبی خودمختار (خودکار) تنظیم می‌شود. دستگاه عصبی خودکار به دو بخش سیستم عصبی سمپاتیک و پاراسمپاتیک تقسیم می‌شود که به عنوان سیستم جنگ و گریز هم شناخته می‌شود. در حالت تنش که محرک محیطی، درک و پردازش می‌شود، سیستم عصبی سمپاتیک فعال می‌شود که دو هورمون اصلی استرس‌زا یعنی آدرنالین و کورتیزول را ترشح می‌کند و باعث افزایش ضربان قلب و فشار خون، انقباض عضلات و افزایش هوشیاری و آمادگی برای جنگ می‌شود. حالا برای به آرامش رسیدن فرد آیا بهتر نیست سیستم عصبی پاراسمپاتیک فعال شود؟ ماساژ باعث فعال شدن دستگاه عصبی پاراسمپاتیک می‌شود.

معرفی ماساژها

بامبو

بامبو در مشرق زمین نماد قدرت، باروری، جوانی، رفاه، صلح، صلابت، شخصیت، انعطاف پذیری، صداقت و سادگی است.با افزایش سن، میزان سیلسیوم بدن کاهش یافته و پوست به تدریج شل و خشک شده و چروک ها نمایان می شوند. بامبو غنی از سیلیس و مواد معدنی است که برای درمان روماتیسم، نرم کردن و تقویت پوست، همچنین پیشگیری از بروز چروک بسیار مفید است. از فواید این نوع ماساژ می توان به کاهش دردهای مزمن از جمله کمر درد و سردرد، افزایش گردش خون، کاهش استرس و اضطراب و بالا بردن سطح انرژی اشاره کرد

اورینتال

ماساژ اورینتال نوعی ماساژ ملایم و محکم ترکیبی می باشد و برای کسانی که خواهان استفاده از حرکات محکم کششی و ماساژ ملایم بدن به طور همزمان می باشند، بسیار رضایت بخش است.  این نوع ماساژ با استفاده از روغن های معطر انجام می شود .

ماساژ اورینتال ماساژی ترکیبی در مدت حداقل 2 ساعت است ، که در آن به مدت 60 دقیقه تکنیک ماساژ تایلندی که همان حرکات کششی و دورانی است اعمال شده و سپس ماساژور با استفاده از روغن های معطر گیاهی به مدت 60 دقیقه دیگر تمام ماهیچه های بدن را با تکنیک ماساژ روغن های معطر ماساژ می دهد.

در ماساژ اورینتال نه تنها ساختار اسکلتی و مفاصل بدن میهمان به حالت انعطاف پذیری استاندارد باز می گردد ، بلکه تنش های عصبی و خستگی جسمی نیز برطرف می شود.

آلوئه ورا

ماساژ آلوئه ورا با استفاده از روغن طبیعی آلوئه ورا باعث شادابی ، ترمیم پوست ، رفع چین و چروک و آبرسانی به پوست می شود .

گیاه آلوئه ورا ۹۶ درصد ساختمان اش از آب تشکیل شده است. ۴ درصد باقی مانده اما حاوی مواد فراوانی است که ۷۵ نوع آن شناخته شده اند. ترکیباتی که در ژل آلوئه یافت شده اند از پلی ساکاریدها هستند که قادر به کاهش و ترمیم التهاب هستند. این ترکیب همچنین دارای ویژگی آنتی باکتریال و ضدمیکروب است. آنتی اکسیدان هایی در قالب ویتامین های آ، ب، ث، ای، آمینواسیدها، روی و اسیدهای چرب ضروری نیز در این ترکیب یافت می شوند. کلسیم و آلوئین نیز در آلوئه ورا موجود هستند، آلوئین ملینی بسیار قوی است

ماساژ چهاردست ( فورهند )

در این ماساژ همزمان دو ماساژور شما را ماساژ می دهند.این ماساژ تلفیقی از انواع ماساژها می باشد و تمام بدن شما به طور کامل توسط دو نفر ماساژ داده می شود که در دو نوع با روغن و بدون روغن قابل ارائه است

ماساژ کلاب ( ترکیبی )

این ماساژ ترکیبی از روشهای سوئدی ، شیاتسو و روسی می باشد.

فواید ماساژ ترکیبی :
 • طراوت و شادابی پوست
 • رفع خشکی پوست
 • رفع همیشگی جوشهای پوستی و رفع ریزش مو
 • درمان آسم
 • رفع آلرژی و خارش های فصلی، آبریزش و گرفتگی بینی عطسه
 • رفع درد دندان و التهاب لثه
 • رفع سوء هاضمه، یبوست، اسهال، دل درد
 • رفع خستگی چشم، تاری دید، ضعف بینایی
 • رفع سر گیجه، سر درد و میگرن
 • رفع بی خوابی، افسردگی
 • درمان تپش قلب، گرفتگی گردن، هموروئید، ورم مفاصل، وزوز گوش، دیابت، کمر درد، نا توانی در کنترل ادرار
 • لاغری و کم وزنی، کنترل و کاهش اشتها
 • درمان قطعی فشار خون

ماساژ دیپ تیشو

ماساژ دیپ تیشو نوعی ماساژ شبیه ماساژ سوئدی است، که در آن فشارعمیق تری به اعضای بدن اعمال می شود که باعث رهایی عضلات از تنش‌ها خواهد شد. در ماساژ تیپ تیشو تمرکز بر روی لایه های عمیق بافت ماهیچه ، تاندون ها و فاسیا  (لایه محافظتی اطراف عضلات، استخوان‌ها و مفاصل ) می باشد.

در این نوع ماساژ از فشار خون افراد بعد از یک جلسه 45 تا 60 دقیقه ای ماساژ به شکل موثری کاسته می‌شود . همچنین باعث کاهش هورمون استرس و کاهش ضربان قلب می‌گردد و آرامش را با تحریک و آزادسازی سروتونین و اکسیژن افزایش می دهد

ماساژ چی کانگ

چی گونگ ، یک میراث برجسته از چین باستان می باشد وبخش مهمی از طب سنتی چین را تشکیل می دهد. هدف از انجام تمرینات چی گونگ ، پیشگیری و معالجه امراض است و موجب تقویت بدن ، جلوگیری از پیری زودرس و افزایش طول عمرمی گردد. انجام تمرینات بستگی به شرایط ، لوازم ویژه ، جنس وسن و قوای جسمانی و روانی خاصی ندارد. چی گونگ را می توان در همه فصول و در هر نوع آب و هوایی ودر داخل یا خارج منزل و همینطور در حالات مختلف ایستاده ، نشسته، دراز کشیده و یا در حال حرکت انجام داد.
چی گونگ ، فیزیک جسمانی و رشد عقلانی و ارگانهای داخلی را تقویت و باعث تنظیم عکس العمل ارگانهای داخلی شده قوه یادگیری را در افراد افزایش می دهد. با انجام این تمرینات توان فعالیت در افراد شاغل افزایش یافته و خستگی زود رس را رفع مینماید.

ماساژ شیاتسو

ماساژ شیاتسو در ژاپن به وجود آمد، اما همچنین دارای برخی از اجزا پزشکی سنتی چینی نیز می باشد. آنچه که شیاتسو را جدا می کند، این است که در طول این ماساژ، فشار متوسطی به مناطق آسیب دیده وارد می شود ؛ ماساژ شیاتسو یا همان طب فشاری مخصوص ژاپنی ها با استفاده از انگشت شست، کف دست و آرنج  صورت می گیرد. تکنیک‌های ماساژ ژاپنی به صورت کلمه به کلمه به معنی «فشار انگشت» است: کلمه shi  به معنای “انگشت” و atsu به معنای فشار است. پزشکان معتقدند که شیاتسو راهی است برای رسیدن به آرامش و کمک کردن برای رسیدن به آرامش و مقابله با استرس، درد عضلانی، تهوع، اضطراب و افسردگی .

فشار با استفاده از انگشت شست با نکات طب سوزنی از طب سنتی چینی نشات گرفته است. مشت زدن، کشش و روش های دیگری نیز مورد استفاده قرار می گیرند، اما به میزان کمتر که فوایدی قابل توجه دارد

ماساژ کف پا

پاهایمان کارهای زیادی برای ما انجام می­دهند. ما را تمام طول روز به هرجا که می­رویم حمل می­کنند، گرمای بوجود آمده از دویدن صبحگاهی و تعداد بی­شمار بعد از ظهر هایی­که در کفش ­های تنگ محصور هستند را تحمل میکنند. بر خلاف همه این رفتارها، آنها به ندرت شکایت میکنند!
یک ماساژ کف پا میتواند درمان خوبی برای ما باشد ، در طول مدتی که ماساژ میدهیم ،­ همه بدنمان در حال استفاده از این درمان است

فواید کلی ماساژ کف پا عبارتست از : ایجاد آرامش و برطرف کردن استرس ، خواب بهتر ، افزایش سرعت گردش خون ، کاهش فشار خون ، جلوگیری از ایجاد زخم و بهبود سریع­تر آن ، تسکین سردرد و میگرن ، کاهش احساس تشویش ، درمان طبیعی درد ، سلامت ناخن و پوست ، درمان ورم پاها ، تسکین عوارض PMS ، درمان عفونت های مزمن سینوس ها ، تسکین عوارض سرطان، دیابت و MS

ماساژ آروما اسپا

این ماساژ با استفاده از روغنهای معطر گیاهی با خواص مختلف، باعث آرامش فوق العاده بدن و ذهن می گردد. حرکات ملایم و تکنیکهای تسکین دهنده، شما را به آرامشی باورنکردنی می رساند.

ماساژ نمک دریا

برای ماساژ نمک دریا ، سنگ نمک ها را بصورت گرم بر روی قسمت های مختلف بدن می گذارند. مواد معدنی رقیق آلی در سنگ ها به داخل پوست و بدن نفوذ کنند و این امر باعث درمان واقعی می شود. استقبال از ماساژ سنگ نمکی بسیار چشمگیر بوده تا حدی که جایگزین ماساژ سنتی سنگ بازالت شده است .
مزیت استفاده از مواد معدنی شفا و تنوع نمک به مراتب بیشتر از چیزی است که شما می توانید در طول ماساژ با سنگ داغ و سنگ های بازالت کسب کنید. و این به سرعت تبدیل به یکی از درمان های درخواست شده با میزان بالا، از سوی مشتریان مراکز ماساژ درمانی و اسپا شده است.

ماساژ سر و صورت

ماساژ سر باعث کاهش تنش در پیشانی ، گردن و سر می‌شود و می‌تواند بسیار آرامش‌بخش باشد. همچنین ماساژ صورت تاثیر فوق العاده ای در زیبایی و رفع خستگی دارد. هدف اصلی از ماساژ سر، باز کردن راه‌ها و رها کردن انرژی‌های منفی است که گمان می‌رود منشأ بیماری‌ها هستند. از نکات مثبتی که برای این روش یاد می‌شود، می‌توان به این‌ها اشاره کرد:  

 • با تحریک مسیرهای غدد لنفاوی، از بدن سم‌زدایی می‌کند
 • کاهش درد میگرن
 • علایم کم خوابی، بی خوابی و بی قراری را کاهش می‌دهد
 • قدرت حافظه را بهبود می‌دهد
 • بدن را آرام می‌کند و تنفس را بهتر می‌کند 
 • ضربان قلب و فشار خون را پایین می‌آورد 
 • استرس و نوسانات هورمونی را کم و جریان خون را بهتر می‌کند
 • به رشد مو کمک می‌کند

ماساژ کمپرس گیاهی

در این ماساژ استفاده از گیاهان خشک طبی منطقه آسیای جنوب شرقی و تراوش عصاره آنها بر بدن باعث آرامش و از بین بردن استرس و تسکین عضلات می گردد. در این ماساژ همچنین از روغن نیز استفاده می گردد.

ماساژ شکلات داغ

همان قدر که خوردن شکلات برای عده‌‌ای از شما لذت بخش و هیجان‌انگیز است، ماساژ آن هم تجربه‌ای تازه از نوع شکلاتی است که می‌توانید آن را امتحان کنید به ویژه کسانی که از ترس اضافه وزن در حسرت خوردن هر نوع شکلات هستند، بدانند که این روزها کرم ماسک و روغن‌های مختلفی از شکلات گرفته می‌شود که برای بازسازی سلول‌های مرده پوست، طراوت لایه‌های سطحی و تقویت گردش خون معجزه می‌کند.

کافئینی که در شکلات موجود است، به سفت شدن پوست کمک کرده و خاصیت آنتی اکسیدانی این ماده از پوست در برابر میکروب و آسیب‌دیدگی محفاظت می‌کند. در این نوع ماساژ ابتدا تکنیک‌های ماساژ از نوع سوئدی اجرا و با ریختن شکلات آب شده روی کل پوست گرمای بدن و خستگی جذب مواد فعال موجود در شکلات می‌شود و انرژی بی‌اندازه‌ای با دریافت مواد معدنی به شما می‌بخشد. این نوع ماساژ از خدمات لوکس و خاص سالن‌های ماساژ پایتخت است که با استفاده از شکلات‌های مخصوص صورت می‌گیرد. ماساژور شکلات مایع را به صورت حرکات دورانی روی ماهیچه ماساژ می‌دهد تا علاوه بر شفافیت و تغذیه پوست با کافئین موجود در شکلات، سلولیت‌های اضافی را شکسته و فرآیند چربی‌سوزی به سرعت انجام ‌شود

ماساژ حوله داغ

این ماساژ با استفاده از روغن های گیاهی به همراه حرکات آرام و ملایم و تکنیک های آرامش بخش انجام شده و با استفاده از کیسه های شن بهمراه حوله های گرم مرطوب ،گرمایی مطبوع را به بدن شما انتقال می دهد و باعث شل شدن عضلات منقبض شده و رفع خستگی های روزانه می شود

ماساژ شمع

تعجب نکنید؛ این نوع ماساژ یکی از پرطرفدارترین ماساژهای موجود است. به این ترتیب که در این ماساژ به جای استفاده از روغن‌های معمول گیاهی از شمع‌هایی خاص استفاده می‌شود که در ترکیب آنها به جای پارافین روغن‌های طبیعی بسیار خوشبو و کره‌های مخصوص گیاهی به کار رفته است. در این روش شمع آب شده که دمای آن دو درجه از دمای بدن شما گرم‌تر است روی قسمت‌های مختلف بدن ریخته شده و حرکات ملایمی همانند ماساژ سوئدی روی پوست اعمال می‌شود.

ماساژ شیر و عسل

همه شما نوشیدنی شیر و عسل را در میان وعده‌های خود بارها نوش جان کرده‌اید؛ نوشیدنی که خواص بی‌اندازه آن انرژی و رمق از دست رفته سلول‌های بدن را به شما بازمی‌گرداند. تصور کنید همین نوشیدنی در ترکیبی متفاوت‌تر روی پوست شما قرار گیرد این ترکیب، زیبایی و لطافت را برای پوست شما به ارمغان می‌آورد. عسل با خاصیت مرطوب و شفاف‌کننده و شیر با داشتن اسید لاکتیک؛لایه‌برداری ملایم و طبیعی هستند که موجب نرمی و آبرسانی به پوست می‌شوند. بنابراین ترکیب این دو عصاره طبیعی باعث تغذیه پوست شده و سلامت آن را تضمین می‌کند و با سود بردن از خواص طبیعی شیر و عسل، آرامش دلنشینی را به شما می‌بخشد.

در این ماساژ از ترکیب شیر و عسل روی بدن استفاده می‌شود که مانند ماساژ با روغن‌های گیاهی معطر، حرکات دورانی و ریتمیک روی ماهیچه‌های بدن انجام می‌شود و از این طریق ماساژ شیر و عسل علاوه بر تاثیر کلی ماساژ، باعث جذب شیر و عسل به پوست بدن می‌شود و برای همه افراد به ویژه بانوان یک تجربه ماندگار است. این ماساژ با دارا بودن مواد فوق مغذی باعث تغذیه عمیق پوست شده و لطافت و شادابی را به پوست شما بازمی‌گرداند.

ماساژ لاغری موضعی

این نوع ماساژ با بهره گیری از روغن های ترکیبی گیاهی همچون فلفل، زنجبیل و جلبک های دریایی به همراه حرکات سریع و تکنیکی باعث شکسته شدن بافت های سفت چربی و لیفت شدن آنها می شود.

ماساژ لاغری میتواند لاغر شدن را تا حد زیادی تسریع کند. البته اینگونه از ماساژ ها باید در کنار حرکات ورزشی منظم انجام شود تا تاثیر درازمدتی داشته باشد. از فواید ماساژ لاغری این است که، فشار خون و جریان خون لنفاوی را بهبود بخشیده و موجب می شود تا متابولیسم در بدن به درستی انجام شود.

حال اگر این ماساژ بلافاصله بعد از ورزش و توسط متخصص انجام شود، عضلات ترمیم شده و مواد زاید از بدن خارج می شوند. علاوه براین، ماساژ میتواند از طریق کمک کردن حجم توده چربی، به طور مستقیم یا غیر مستقیم بر کاهش وزن و لاغر شدن تاثیر بگذارد.

ماساژ ایرانی

ماساژ  ایرانی ( بالولینگ ) ترکیبی از ماساژ‌های ملایم و محکم است که به وسیله دست و پا و به منظور رفع گره‌های عصبی، عضلانی و رسیدن به آرام‌تنی انجام می‌گیرد. در این شکل ماساژ فرد ماساژ دهنده با ارائه حرکات و تکنیک‌هایی که به وسیله دست و پا روی بافت‌های نرم بدن اجرا می‌کند، به طور کلی تاثیر مطلوب و قابل ملاحظه‌ای بر دستگاه‌های عصبی، عضلانی، سیستم گردش خون و تنفس می‌گذارد.

ماساژ روسی

ماساژ روسی ، که ماساژ ورزشی روسی نیز نامیده میشود، از جمله تکنیک های ماساژ درمانی است که ابتدا در اتحادیه جماهیر شوروی سابق توسعه یافت و به عنوان ماساژ ورزشی طبقه بندی شد. البته با توجه به اینکه ماساژ روسی به روش های مختلفی استفاده می شده است ، با عنوان ماساژ بافت همبند، ماساژ نقطه ای یا ماساژ رفلکسولوژی نیز شناخته می شود.

اکثر تکنیک های ماساژ روسی شبیه شیوه های ماساژ ورزشی هستند ، اما حرکات آنها آرام تر و نرمتر است. علاوه بر این، ماساژ روسی بر استفاده از اصطکاک برای تولید گرما در بدن تمرکز دارد و معمولا ماساژور از ترکیبی از اصطکاک و گرما با ارتعاش، برای کاهش درد و سفتی عضلات و همچنین کاهش استرس ذهنی استفاده می کند. ماساژ روسی ممکن است در ترکیب با سایر اقدامات پزشکی برای درمان بیماری، وضعیت یا آسیب خاص انجام شود

ماساژ تایلندی

ماساژ تای یا توانبخشی حرکات منظم پرفشار با انگشتان دست بدون استفاده از روغن روشی است که با جریان انرژی در بدن آزادانه‌تر حرکت می‌کند. ماساژ تای ‌انعطاف‌پذیری بدن را افزایش و تنش‌های ماهیچه‌ای را تسکین می‌دهد و در نتیجه مواد سمی از مفاصل و ماهیچه‌ها دفع می‌شود. این ماساژ انرژی حبس شده در بافت‌های بدن را شناسایی و آزاد می‌کند و در نتیجه آن احساس سبکی و آرامش حاصل می‌شود. در ماساژ تای، بر خلاف ماساژ سوئدی که با ضربه‌های پی‌درپی روی بدن انجام می‌گیرد، ماساژ از روی لباس فشارهای ملایم و کشش‌های ماهیچه‌ای را به صورت آرام و ریتمیک روی پوست شما وارد می‌کند به‌ طوری که تمام گرفتگی عضلانی برطرف خواهد شد

ماساژ ریلکسیشن

اغلب ماساژها هدف مشترکی برای رساندن به آرامش و دوری از استرس و اضطراب دارند اما ماساژ ریکلسی هدف غالبش ایجاد حس آرامش و رها شدن از تنش‌های فکری است. به همین دلیل این ماساژ یکی از کامل‌ترین و دلپذیرترین ماساژهایی است که می‌توانید تجربه کنید. ماساژهای ریکلسی اغلب بر روی پوست اجرا می‌شوند و با مفاصل و عضلات درگیر نیستند برای همین دلیل فشار زیادی جهت انجام آن نیاز نیست.

ماساژ آروماتراپی که به ماساژ ریلکسی هم معروف است، از سبک‌های متداول ماساژ تایلندی است؛ ماساژی که در آن از روغن‌های گیاهی خوش عطر و اعجاب‌انگیز در روند آرامش عضلات استفاده می‌شود

ماساژ سنگ داغ

امروزه ماساژ سنگ داغ جزء ماساژهای شناخته شده در دنیا محسوب میشود که تاثیر درمانی بسیار زیادی روی بافتهای عمیق، سیستم عصبی، غدد درون ریز و برون ریز و… دارد. این ماساژ با استفاده از سنگ، گرما و روغن انجام میشود و با افزایش گردش خون، موجب دفع سموم موجود در بدن از طریق سطح پوست میشود. ماساژ سنگ ترکیبی از تکنیکهای اویل ماساژ (ماساژ با روغن) و رفلکسولوژی است که در کنار خواص درمانی سنگ، گرما و روغن سبب باز شدن مسیرهای انرژی بدن (مریدین ها) گردیده و سبب ارتقاء آرامش فرد میشود

ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی یک روش درمانی ماساژ بوده که به وفور در ایالات متحده آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است . بر خلاف ماساژهای آسیایی که به کانال‌های انرژی بدن توجه و روی آن تمرکز می‌کنند، درمانگران از ماساژ سوئدی برای تحریک گردش خون، تخلیۀ سیستم گردش خون، آزاد کردن عضلات تنگ، بازگرداندن محدودۀ حرکات و ازبین‌بردن درد استفاده می‌کنند.

این ماساژ با استفاده از روغنهای گرم باعث شل شدن عضلات منقبض شده به علت فعالیتهای بدنی و یا خستگیهای روزمره می گردد.اگر نیاز به ریلکسیشن و آرامش تمام بدن دارید این ماساژ به شما توصیه می شود.

به عنوان یکی از بخش های ماساژ سوئدی، یک درمانگر از دستان، ساعد و آرنج خود برای دست ورزی بروی بدن شخص ماساژ گیرنده استفاده می کند که شامل روش های ورز دادن، ضربه زدن، فشار دورانی و کشش می باشد.

ماساژ ورزشی

بخش مهمی از روند تمرینی ورزشکاران و برنامه های باشگاه های ورزشی را تشکیل می دهد. این ماساژ، برنامه های آماده سازی ورزشکاران را غنی تر و آنان را برای شرکت در رقابت ها آماده کرده و بازگشت به حالت اولیـّه پس از فعالیت آن ها را بهبود می بخشد و در ضمن درصد آسیـب دیدگی را کاهش داده و به توان بخشی آنها کمک می کند .

ماساژ همان اندازه که برای بزرگسالان مفید و لذت بخش است برای کودکان نیز خوشایند است. باعث افزایش گردش خون و نیز افزایش سطح سلامت بدن کـودک و هضم راحت تر غذا می شود ومهم تر این که پیوند عاطفی میان کودک و ماساژور برقرار می شود.

ماساژ کودک

ماساژ نوزادان یکی از بهترین راه‌ها برای بهتر شدن عملکرد نوزاد در سن کم و بزرگسالی است. چون باعث آرامش و خواب آرام نوزاد می‌شود و عملکرد سیستم ایمنی و تقویت استخوان‌ها و عضلات او را بهبود می‌بخشد.

ماساژ کودک، گردش خون را بهبود می بخشد که این امر باعث شاداب شدن پوست کودک می شود.  با ماساژ، دستگاه گوارش تقویت می شود و هضم و دفع بهتر انجام می گیرد. کودکان کمتر به قولنج، یبوست و اسهال مبتلا می شوند

ماساژ پشت

یکی از راه هایی موثر برای کاهش استرس ماساژ پشت است. با توجه به زندگی امروزی که همه چیز ماشینی شده و بی تحرکی هم مزید بر علت شده و درد های عضلانی و گرفتگی عضلات پشت شایع تر شده است که به کمک ماساژ می توان این عضلات را آسوده تر کرد. ماساژ به طور کل مزایای زیادی را در داخل خود دارد که از آن جمله می توان به آرامش اعصاب، مدیریت استرس، ایجاد تعادل در تمام بدن، بیشتر شدن هوشیاری احساسی بدن، سلامت گردش خون، تسهیل تخلیه لنفاوی از سموم از آن جمله است.

کاپینگ تراپی

اپینگ تراپی یکی از قدیمی و پر مصرف ترین روشهای درمان به روش طبیعی در جهان است.

کاپینگ تراپی میتواند به بسیاری از شرایط کمک کند در زیر شایعترین موارد استفاده از کاپینگ تراپی را نام میبریم :

سردرد ، تنش عضلانی و سفتی ، ورم مفاصل ، آسیب های ورزشی ، فیبرومیالژی و دیسمنوره ، سرماخوردگی ، آسم ، برونشیت و آلرژی ، بی خوابی ، استرس و اضطراب طولانی مدت

ماساژ کینگ

ماساژ کینگ (دو نفره)

ماساژ یو می هو

این ماساژ بر اساس تحقیقات شخصی ژاپنی به نام آقای سایونجی ماسایوکی می باشد که تمرکز آن بر روی عدم تقارن لگن خاصره بوده و تلفیقی از ماساژهای شیاتسو، توینا، کاریوپراکتیک و … است که با لباس و بر روی تشک انجام می پذیرد

ماساژ بارداری

خانم‌های باردار هنگام نزدیک شدن به زایمان بیشتر از هر زمانی به آرامش نیاز دارند. این نوع ماساژ هم همان‌طور که از نام آن پیداست مخصوص خانم‌های باردار است کاهش استرس و اضطراب در دوران بارداری، فراموش کردن خستگی‌ها و از بین بردن دردها و اسپاسم‌های عضلانی به ویژه در ناحیه کمر، گردن و پاها، افزایش دریافت اکسیژن خون و جذب بهتر مواد مغذی به سلول‌های مادر و جنین، انعطاف‌پذیری ماهیچه‌ها و کمک به کاهش درد زایمان، از فواید فوق‌العاده این نوع ماساژ است. البته به یاد داشته باشید که در این ماساژ از روغن‌های معطر استفاده نمی‌شود اما بهتر است قبل از دریافت این ماساژ با پزشک خود مشورتی داشته باشید اما اکثر خانم‌های باردار با مراجعه به سالن‌های ماساژ برای رفع ناراحتی روحی و روانی ماساژ مادرهود را انتخاب می‌کنند.

ماساژ ژاپنی ( تاناکا)

با استفاده از یک ماساژ ژاپنی می‌توانید در دو هفته چهره شاداب‌تر و جوان‌تری داشته باشید. به جای اینکه به دنبال روش‌هایی برای پنهان کردن مشکل باشید، به دنبال راه حلی باشید که به طور طبیعی چهره شما را زیباتر و جوان‌تر نشان دهد. صورت رنگ پریده و پف کرده توسط گردش ضعیف جریان خون به صورت ایجاد می‌شود. با استفاده از این ماساژ صورت می‌توانید در عرض چند هفته به زیبایی مورد نظر خود دست پیدا کنید. این ماساژ به نام تاناکا معروف است و توسط آرایشگر معروف ژاپنی به نام یوکوکو تاناکا ابداع شده است.

پکیج طلایی

این ماساژ ترکیبی از ماساز های یومی هو، ریلکسی، سوئدی، تایلندی، رفلکسولوژی، و سر و صورت می باشد.